راهبند بازویی

در این مطلب شما را با راهبند بازویی آشنا می کنیم ، اگر قصد خرید راهبند بازویی و اطلاع از قیمت راهبند بازویی را دارید با ما همراه باشید:

از تجهیزاتی همچون راهبند‌ در مکان ها و محل های مختلفی مانند: در ورودی پارکینگ ها، ورودی ادارات ، ایستگاه های مترو ، ورودی فرودگاه ها و … استفاده می گردد که برای ایجاد محدودیت در مسیر تردد افراد و کنترل عبور اتومبیل ها و یا افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. راهبند به طور کلی از اجزایی شامل بدنه، میله، سیستم محرک، فنر تعادل و مرکز کنترل تشکیل گردیده است. امروزه در سیستم های پارکینگ هوشمند ، تجهیزاتی مانند راهبندهای بازویی، راهبندهای ستونی، راهبند زنجیری، راهبندهای میله ای اتوماتیک و . . . به عنوان اجزا بسیار مهم تلقی می گردد. از تجهیزاتی مانند راهبند به عنوان یک سد در ورودی و خروجی پارکینگ استفاده می گردد تا به کمک آن ترددها محدود و قابل کنترل و نظارت گردد، که یکی از مزایای این کار جلوگیری از عبور و مرور غیر مجاز می باشد. استفاده از راهبند ها باعث افزایش امنیت و کنترل عبور و مرور می گردد.قیمت راهبند بازویی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

از موارد رایج استفاده از راهبند ها می توان به محل های مختلف مانند پارکینگ های عمومی ،مسافرخانه ها و هتل ها، فروشگاه های زنجیره ای و بزرگراه ها و آزادراه ها، به عنوان سد عوارضی، اشاره کرد، و حتی برای مکان های سرپوشیده نیز قابل استفاده می باشد. راهبند های اتومات جدید با عملکرد هوشمند خود، کار را بسیار آسان کرده اند. میله فلزی که به آن بوم گفته می شود در حالتی که راه بسته است به حالت افقی قرار دارد و زمانی که اتومبیل به راهبند نزدیک می شود اگر نگهبان اجازه ورود به آن بدهد با فشار دادن دکمه ای ، بوم از حالت افقی به صورت عمودی بالا رفته و راه باز می شود و خودرو می تواند وارد شود. تمامی راهبندها دارای سنسورهای تشخیص مانع هستند و تا زمانی که خودرو کامل از زیر بازویی عبور نکرده باشد ،پایین نمی آید و همچنین باعث می شود زمانی که اتومبیل و یا شخصی زیر بازویی گیر کرده باشد به آنها آسیبی وارد نشود.


مطلب پیشنهادی: درب اتوماتیک


راهبند های هوشمند امروزی قابلیت تجهیز با انواع سیستم های کنترل تردد را دارا می باشند. از جمله این سیستم ها میتوان به سیستم های تگ خوان، پلاک ها و سیستم های ثبت تردد اشاره کرد.استفاده از این سیستم ها در محیط‌های شلوغ مانند مجتمع ها در حفظ ایمنی و مدیریت پارکینگ بسیار مفید می باشد.

راهبندها دارای انواع مختلفی از جمله راهبند بازویی، تلسکوپی دستی ، تلسکوپی اتوماتیک ، بازو شکسته،میله ای، ستونی و غیره می باشند و قیمت راهبند بازویی متفاوت است.

برای اطلاع از قیمت راهبند بازویی بتیس با ما همراه باشید.

راهبند بازویی

راهبند بازویی به علت نصب و عملکرد سریع ،طرفداران زیادی دارد. راهبند بازویی شامل یک بدنه اصلی و بازوی متصل به آن می باشد که بصورت اتوماتیک باز و بسته می شود.

این راهبند ها امکان نصب انواع بازو ها مانند تلسکوپی، فنس دار و تاشو 90 درجه و 180 درجه را دارند که این قابلیت امکان استفاده از آن ها را در انواع اماکن را فراهم می‌کند.

راهبند های بازویی تلسکوپی

راهبند های بازویی تلسکوپی شباهت بسیار زیادی به راهبند های معمولی دارد ولی در این نوع راهبند امکان افزایش و یا کاهش طول بازوی آن تعبیه گردیده است که امکان تغییر طول بازوی آن از 4 تا 6 متر وجود دارد. اگر عرض مسیر از 4 متر کمتر باشد می بایست از بازوی معمولی استفاده نمود.

راهبند های بازویی فنس دار

راهبند های بازویی فنس دار نیز همانند راهبند بازویی تلسکوپی، شباهت بسیار زیادی به راهبند های معمولی دارد ولی در راهبند بازویی فنس دار، نرده هایی بر روی بازو به گونه ای نصب می گردد که باعث مسدود شدن فضای بالا و پایین بازو می گردد .این نوع بازو تا 6 متر قابل نصب است.

راهبند های بازویی تاشو 90 درجه

این نوع راهبند برای مکان هایی مانند خروجی پارکینگ های طبقاتی که محدودیت فضا وجود دارد و احتمال برخورد بازوی معمولی با سقف وجود دارد مناسب می باشد. دواقع بازوی این نوع راهبند از دو قسمت تشکیل شده که یکی از آنها تا 90 درجه تا شده و پس از باز شدن موازی سقف قرار می‌گیرد.قیمت راهبند بازویی این مدل نیز با سایر انواع متفاوت است.

راهبند های بازویی تاشو 180 درجه

برای مکان هایی که فضای محدود دارند.

قیمت راهبند بازویی

قیمت راهبند بازویی، با توجه به نوع عملکرد راهبند و میزان کارکرد آن، متفاوت می باشد. قیمت انواع مدل های الکترومکانیکی آن نسبت به هیدرولیکی کمتر است. با توجه به اینکه راهبند ها توسط شرکت ها و در برندهای مختلف تولید می گردند، قیمت راهبند بازویی براساس نوع برند و کشور سازنده نیز متفاوت می باشد. همچنین تعداد تردد افراد یا وسایل نقلیه و نیز نا محدود و محدود بودن آن بر قیمت راهبند ها تاثیرگذار است. به عنوان مثال قیمت برند های ایتالیایی و آلمانی از قیمت بالاتری در بازار برخوردار می باشد. از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت راهبند بازویی می توان به جنس بدنه ،نوع رنگ، مدار فرمان آن ونصب سیستم های کنترل تردد بر روی راهبند اشاره نمود.

نصب راهبند

جهت نصب راهبند بازویی توجه به دو نکته بسیار حایز اهمیت است. نخست آنکه در نظر گرفتن محل نصب مناسب و دوم آنکه به صورت دقیق و مناسب نصب گردد. به عنوان مثال برای محل نصب راهبند باید به نکات ذیل توجه نمود:

در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده در انتخاب محل مناسب ،عابر پیاده از پشت راهبند تردد کند نه از سمت نوک تیرک تا از برخورد احتمالی عابر با تیرک جلوگیری گردد.

نزدیک بودن محل نصب به اتاق نگهبانی.

باید محل نصب به گونه ای انتخاب گردد تا از برخورد کابل های هوایی و یا شاخه درخت از فضای بالای دستگاه یا تیرک ( در هنگام عمود بودن آن) پرهیز گردد، و یا موانع برطرف گردد.

از نصب راهبند بازویی در محل عبور آب یا باغچه پرهیز گردد.

با توجه به تجربه بالای نصاب ها در نصب و راه اندازی تجهیزات راهبند بازویی، بهتر است فضای مورد نیاز برای نصب دستگاه و لوازم جانبی آن،توسط نصاب انتخاب گردد.

قیمت راهبند بازویی را در نظر بگیرید.

شرکت پیشتازان فن آوری طاها(گروه بتیس) ، نمايندگي رسمی فروش ، نصب و خدمات پس از فروش سيستم های دوربین مداربسته ، سیستم های کنترل تردد و گیت کنترل تردد ، سیستم مدیریت پارکینگ ، سیستم اینترکام و درب اتوماتيک بيش از 14 کمپانی معتبر در ايران را دارا می باشد.

مدیران این شرکت با پشتوانه 20 سال فعالیت در زمینه مشاوره، طراحی، تأمین، نصب و راه‌اندازي سیستم‌هاي هوشمند مدیریت و نظارت، کنترل تردد و دسترسی، نظارت تصویري، درب‌هاي اتوماتیک و به کارگیري مؤثر و بهینه آنها به‌ صورت یکپارچه، توانسته‌اند اعتماد مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، صنعتی و مالی کشور را جلب کنند.

برای خرید انواع درب اتوماتیک مانند انواع درب اتوماتیک کرکره ای با ما تماس بگیرید.

راهنمایی درباره خرید راهبند بازویی

راهبند بازویی یکی از تجهیزات مهم برای تامین امنیت و کنترل در یک ساختمان است. این راهبند از مواد اولیه محکم و مقاومی ساخته شده است. برای اینکه تردد در ساختمان را کنترل کنید وجود یک راهبند تا حد زیادی کمک کننده است. راهنبد ها به دو شکل اتوماتیک و دستی تولید می شوند. راهبند اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور و ریموت قابل تنظیم است. برای آشنایی با سایر انواع درب های اتوماتیک مانند درب گردان به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

انتخاب راهبند

کنترل تردد در پارکینگ ها و مجتمع های مسکونی کاری سخت و مهم است. برای این کار از نیروی کار و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. راهبند ها راه را برای افراد غیر مجاز مسدود می کنند و این کار به صورت دستی یا اتوماتیک قابل انجام است. استفاده از مواد اولیه فولاد و آلومینیوم در ساخت راهبند بازویی رایج است. قیمت راهبند بازویی متناسب با جنس بدنه آن تفاوت دارد. این مواد به دلیل مقاومت و وزن مناسبی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه راهبند مورد نظرتان را انتخاب کنید باید به نیاز های خود رجوع کنید. بازوی راهبند ها در اندازه و طرح های متنوعی هستند. هر یک از آن ها برای جای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و ویژگی های متفاوتی دارند. بازوی بلند تر در راهبند به معنای مسدود کردن راه به اندازه بیشتر است. یکی از فاکتور هایی که می تواند بر قیمت راهنبد بازویی اثر بگذارد، طول بازوی آن است. با یک بازوی بلند هیچ کس با وسایل نقلیه مختلف نمی تواند از درگاه پارکینگ یا مجتمع مسکونی عبور کند.

درب اتوماتیک بازویی و راهبند بازویی از بهترین محصولات شرکت بتیس است که با اطمینان می توانید خرید کنید.دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

: کاربر مهمان

قیمت راهبند بازویی چطوری مشخص میشه؟

بتیس : سلام وقت بخیر قیمت راهبند بازویی به عوامل متعددی بستگی دارد که در متن به آن ها پرداخته شده است.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

: کاربر مهمان

سلام.حدود سه ماهه از شما راهبند بازویی خریداری کردم خیلی راضی بودم.ممنون

مقالات