سیستم درب اتوماتیک

بهره برداری از درب اتوماتیک شیشه ای جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و تامین تفکر مشتری مداری ، بسیار مطلوب میباشد.

استفاده از گیت های کنترل تردد نیز میتواند به تامین امنیت و کاهش خطاهای انسانی در کنترل تردد افراد در یک مجموعه ، کمک شایانی نماید.

بتيـس به عنوان نماینده انحصاری درب های اتوماتیک کمپانی FACE ایتالیا و يکي از برترين پيشگامان صنعت درب اتوماتیک در ايران ، اطلاع رساني عمومي مربوط به اين تکنولوژي جديد را جزو يکي از وظايف و اهداف اوليه ، در برنامه کاری خود قرار داده است. اين وب سایت بدين منظور تهيه و تدوين گرديده تا به عنوان مرجعي مطمئن براي آشنائي بيشتر با کاربرد اين تکنولوژي ، صرف نظر از کارخانه و کشور توليد کننده آن ، مورد استفاده قرار گيرد.

تمامی محصولات بتیس پیشینه ای بیش از 40 سال تجربه مهندسی و نیز میزان بالای مهارت های کاربری دارند. شما در اینجا مجموعه کاملی از طرحهای پیشنهادی برای ورودی ها، به نحوی که متناسب با هر نیازی باشد را خواهید یافت .

درب اتوماتیک

امروزه درب های اتوماتیک در بسیاری از مکان ها ازجمله مراکز تجاری ،بیمارستان ها،پارکینگ ها ،منازل وغیره استفاده می شود . سیستم درب اتوماتیک با باز و بسته شدن خودکار درب به راحتی کاربران و ایجاد ایمنی بهتر کمک میکند و برای مکان های شلوغ و پر رفت وآمد بسیار مفید و کاربردی است.انواع سیستم‌ های درب اتوماتیک در مکان های پر رفت وآمد درب غیر اتوماتیک میتواند باعث شلوغی و ازدحام پشت درشود وبرای بسیاری از افراد مانند کودکان ،معلولین ویا زمانی که دست فرد پر باشد باز وبسته کردن درب آزاردهنده می باشد.درب اتوماتیک همچنین امکان عبور ومرور بهداشتی را به خصوص در مراکز درمانی فراهم آورده است.

در این مطلب شما را برای خرید درب اتوماتیک راهنمایی می کنیم.شرکت درب اتوماتیک بتیس شما را با انواع سیستم های درب اتوماتیک آشنا می کند.

مطالعه بیشتر:برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد در میرال کشویی به صفحه آن مراجعه کنید.

انواع سیستم های درب اتوماتیک

به طور کلی در اتوماتیک از نظر نوع کاربردی که دارند در انواع زیردسته بندی می شوند:

درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک زیر سقفی

سیستم درب اتوماتیک لولایی

سیستم درب اتوماتیک لولایی جهت درب پارکینگها و منازل ودر مکان هایی که به دلیل محدودیت در عرض امکان نصب مدل های دیگر درب های اتوماتیک نباشد طراحی شده است و در نصب و راه اندازی آن هیچ گونه نیازی به تعویض درب موجود ساختمـان نبـوده وتقریبا قابل نصب بر روی هرنوع درب لولایی می باشد. این نوع سیستم به صورت کنتـرل ازراه دورهدایت شده وبه وسیله یک چشم الکترونیک یادستگاه های کارت خوان باز و بسته می شود. از تركیب سیستم های كنترل تردد با سیستم ایجاد محدودیت در رفت و امد به مكانها ومحیط های خاص از جمله اتاق مدیریت، درب اتاق عمل ، مکان های امنیتی، زیورآلات فروشی ها و ... می توان سیستم كنترلی مناسبی را بوجود آورد . ولی استفاده از این دربها در مكانها و محل های پر تردد و پرازدحام پیشنهاد نمیگردد.سیستم درب اتوماتیکسیستم درب اتوماتیک کشویی

به دلیل عملكرد اتوماتیک و مناسب این نوع از درب‌ها و نیز نفر رو بودن این نوع از درب ها، در بسیاری از محل ها و مکان ها، باعث ایجاد حس رضایت در ارباب رجوع می گردد.در این نوع سیستم درب اتوماتیک، طراحان و سازنده ها و مهندسان می توانند با استفاده از شیشه و فریم های آلومینیومی و استیل زیبا و مشتری پسند، این امکان را داشته باشند تا بتوانند از این تجهیزات سیستم های درب اتوماتیک، در ساختمان‌های مسكونی و اداری، فروشگاه‌ها و محیط های عمومی،بیمارستان‌ها، هتل‌ها و مهمانسراها، ساختمان های پزشکی و ... استفاده نمایند.

هدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی از ورودی ها، با استفاده از این نوع درب‌ها به صورت قابل ملاحظه ای (تا 70%) کاهش می یابد.

همچنین استفاده از این نوع از سیستم در اتوماتیک، به دلیل عدم وجود دستگیره در این نوع از انواع سیستم‌های درب اتوماتیک و مزیت غیر تماسی بودن آنها، باعث جلوگیری از انتشار ویروس‌ها ، میكروب‌ها ،قارچ ها و بیماری‌های واگیردار می گردد.

برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

سیستم درب اتوماتیک کرکره ای

امروزه استفاده از انواع درب اتوماتیک کرکره ای از موارد پرکاربرد در کشور ما می باشد. درب مغازه‌ها بیشترین استفاده را از این نوع از درب های اتوماتیک دارند و نیز می توان از این نوع سیستم درب اتوماتیک برای در پارکینگ یا ورودی ساختمان و منازل و ویلا ها نیز استفاده نمود. فضای اشغال شده توسط این درب ها به دلیل گرد جمع شدن کرکره درب اتوماتیک، اندک بوده که مزیت محسوب می گردد، که به همین دلیل دیگر نیازی به عرض زیاد همانند درب های ریلی اتوماتیک و فضای بازشو روبرویی مانند درب اتوماتیک بازویی و سقف کامل همچون درب اتوماتیک سکشنال ندارد.

سیستم درب اتوماتیک زیرسقفی

از مزایای انواع سیستم های درب اتوماتیک می توان به عملکرد ساده و نیز ایمنی و عایق بندی مناسب آن در برابر شرایط دمایی و رطوبتی مختلف اشاره نمود. این نوع از سیستم های درب اتوماتیک از چند پنل در طراحی آن استفاده گردیده است که از لولاهای فولادی جهت اتصال دهی آنها استفاده گردیده است.استفاده از انواع سیستم‌های درب اتوماتیک زیر سقفی برای پارکینگ های پرتردد مناسب است. به دلیل عملکرد خاص سیستم درب اتوماتیک زیرسقفی، استفاده این نوع از درب ها بسیار در ایران رواج پیدا کرده است.

تجهیزات سیستم های درب اتوماتیک

انواع سیستم های درب اتوماتیک از مهمترین تجهیزات برای ساختمان های عمومی هستند. این درب ها با استفاده برق و سنسور کار می کنند. استفاده از آن ها یک راه حل کارآمد برای صرفه جویی در زمان است. درب های اتوماتیک به سرعت باز و بسته می شوند و تردد را برای بسیاری از افراد ناتوان راحت می کنند. طراحی و مواد اولیه برای ساخت درب های اتوماتیک بسیار متنوع است. از همین رو می توانید مواد اولیه و طرح مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید. در ادامه درباره این مواد اولیه و اهمیت استفاده از درب اتوماتیک بیشتر صحبت می کنیم. 

مطالعه بیشتر:برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درب اتوماتیک گردان به این لینک مراجعه کنید.


اهمیت استفاده از سیستم درب اتوماتیک 

در بسیاری از کسب و کار ها از سیستم های درب اتوماتیک استفاده می شود. این درب ها به شکل های مختلفی ساخته می شوند. آن ها مقاوم و کارآمد هستند و با انرژی برق کار می کنند. درب های اتوماتیک معمولا سنسور هایی برای باز و بسته شدن دارند. این سنسور ها با نزدیک شدن شما به درب، فرمان باز شدن را صادر می کنند. استفاده از این درب در ساختمان های مختلفی رایج است. انواع بیمارستان ها، فروشگاه ها، دانشگاه ها، داروخانه ها و موارد بسیار دیگری به این نوع درب نیاز دارند. مهم ترین مزیتی که درب اتوماتیک دارد، سهولت و سرعت در رفت و آمد است. در دنیای امروز، زمان اهمیت زیادی دارد و عملکرد سریع درب یک مزیت محسوب می شود. بسیاری از افراد ناتوان یا سالمند با کمک این درب ها، به راحتی می توانند تردد کنند. 


گیربکس درب اتوماتیک یا جعبه دنده (Gear box)

این قسمت برای انتقال نیروی موتور به تسمه تایم می باشد.

برد الکترونیک (Electronic Board)

وظیفه تنظیم باز و بسته شدن درب را دارد.

موتور الکتریکی درب اتوماتیک

این نوع موتورها معمولاً تک فاز بوده و از نوع DC بوده و با ولتاژ 24 الی 100 ولت کار می کنند . یکی از مشخصات مهم این نوع موتورها کار با کمترین میزان صدا و نویز می باشد. نحوه طراحی این نوع درب ها بگونهای است که در درب های 2 لنگه از 2 موتور و در بقیه انواع درها یک موتور استفاده می گردد. توسط یک خازن می توان جهت حرکت موتورهای درب اتوماتیک را تغییر داد.

شستی کنترل دستی درب اتوماتیک

از شستی برای باز و بسته کردن درب زمانی که ریموت در دسترس نیست استفاده می شود.

تجهیزات ایمنی درب اتوماتیک

در صورتی که مانعی بین نور مادون قرمز قرار گیرد درب اتوماتیک بصورت اتوماتیک متوقف می گردد.انواع درب اتوماتیک مانند درب اتوماتیک ریولوینگ از این ایمنی برخوردار هستند.

تجهیزات سیستم های درب اتوماتیکقیمت درب اتوماتیک چقدر است؟


استفاده از در اتوماتیک با کاربردهای مسکونی و تجاری امروزه رواج گسترده‌ای دارد، اما این که در اتوماتیک به چه نوع درب‌هایی اطلاق می‌شود، ویژگی‌های این نوع درب‌ها و قیمت درب اتوماتیک از جمله مسائلی است که در این مقاله به آنها پرداخته می‌شود.انواع سیستم‌ های درب اتوماتیک قیمت های متفاوتی دارند که در این مطلب به انواع سیستم‌ های درب اتوماتیک پرداخته شد.

درب اتوماتیک چیست؟

در اتوماتیک به درب‌هایی گفته می شود که بدون دخالت انسان، به وسیله سنسورهای چشمی یا ریموت باز و بسته می‌شوند.در اتوماتیک با توجه به مکان و کاربردی که دارند به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند، عموما سیستم درب اتوماتیک به صورت الکترونیکی کار می کنند و از نظر جنس، نوع کار، اندازه و ابعاد با توجه به مکان نصب انتخاب می‌شوند.درب اتوماتیکانواع درب اتوماتیک

انواع در اتوماتیک را با نام کرکره برقی، درب سکشنال، درب کشویی ، درب کشویی تلسکوپی و درهای تاشو می‌شناسند.

درب اتوماتیک کرکره‌ای

کرکره ها از جمله رایج‌ترین شکل درب‌های اتوماتیک هستند که امروزه کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند، پرکاربردترین شکل استفاده از درب اتوماتیک کرکره‌ای برای درب مغازه ها است. اما برای درب پارکینگ یا حیاط منازل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب اتوماتیک کرکره‌ای برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و فضای کمی را اشغال می کند و مکانیسم آن به صورت جمع شدن درب به صورت گرد در بالای محل نصب است. این شکل از درب اتوماتیک نیازی به عرض بیشتر همچون درب ریلی، نیازی به فضای بازشو روبرویی همچون درب بازویی و نیازی به سقف کامل و پوشیده همچون درب سکشنال ندارد.قیمت درب اتوماتیک کرکره ای به عوامل مختلفی مانند ابعاد آن بستگی دارد.

درب اتوماتیک سکشنال

این درهای اتوماتیک از قطعاتی به نام پنل ساخته شده‌اند و با نام درب‌های زیر سقفی نیز شناخته می شوند. دارای عملکرد ساده‌ای بوده و عایق بندی خوبی در مقابل نوسانات دمایی و رطوبت دارند و بهترین درب اتوماتیک می تواند برای شما باشد. این پنل ها عموما به واسطه لولاهای فولادی به یکدیگر متصل شده‌اند و در یک ریل جانبی باز و بسته می شوند، این درب معمولا در حالت بسته به شکل عمودی است و در حالت باز به صورت افقی و موازی با سقف قرار می‌گیرد. این درب‌ها برای پارکینگ های با رفت و آمد بالا بسیار مناسب هستند و دارای موتور قوی و همچنین سیستم اتوماسیون با کیفیتی است.

درب اتوماتیک کشویی

درب‌ اتوماتیک شیشه ای غالبا از جنس شیشه تهیه می شوند و برای رفت و آمد و عبور و مرور انسان طراحی شده است، نمونه بارز استفاده از این درب‌ها در بانک،درب شیشه ای بیمارستانی، اداره جات دولتی و ... است. استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای ضمن ایجاد ظاهر زیبا از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی از طریق ورودی جلوگیری کرده و همچنین مانع از نفوذ حشرات، گرد و خاک و صدا به داخل اماکن می‌شود. این درب‌ها غالبا بدون دستگیره طراحی شده‌اند به همین دلیل غیرتماسی بودن آنها باعث شده است تا در جلوگیری از انتشار ویروس و میکروب بسیار موثر باشند.قیمت درب اتوماتیک کشویی به کیفیت آن بستگی دارد.

درب اتوماتیک تلسکوپی

از درب‌های تلسکوپی در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد مثل مراکز عمومی و تجاری استفاده می شود. مکانیز کارایی این درب‌ها نیز مانند درب‌های کشویی به صورت خطی است، با این تفاوت که درب‌های چهارلنگه متحرک به صورت تلسکوپی عمل باز شدن درب را انجام می‌دهند که 30 درصد کارایی بیشتری نسبت به درب‌های کشویی دو لنگه دارد. انتخاب وضعیت های اتوماتیک،دائم باز،دائم بسته،حالت زمستانی یا نیمه باز ،ورود ممنوع و یا خروج ممنوع وهمچنین با نصب سیستم‌های كنترل تردد و یا ریموت كنترل و همچنین برنامه‌های زمانبندی در بعضی از اپراتورها برای كاربران امكانپذیر است.

درب اتوماتیک تاشو

این مدل درب‌ها معمولا در اماکنی مورد استفاده قرار می گیرند که مشکل محدودیت فضا وجود دارد، به همین دلیل در آپارتمان ها و فضاهای کوچک استفاده از این مدل درب بسیار مورد توجه است. درب‌های اتوماتیک تاشو را می توان متناسب با فضای نصب به صورت سفارشی تهیه کرد، این درب‌ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و به شکل جمع شده در یک گوشه قرار میگیرد که فضای بسیاری کمی را اشغال می‌کند، اجزای این درب‌ها قابل تعویض هستند و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض می‌توان به راحتی این کار را انجام داد.

برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک تاشو و آشنایی با بهترین درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

ویژگی های درب اتوماتیک یا هوشمند

درب شیشه ای کشویی اتوماتیک نسبت به درب‌های عادی از زیبایی و طراحی ظاهری مناسبتری برخوردار هستند. ضمن این که برای کسب و کارها یا مکان هایی که رفت و آمد در آنها زیاد است استفاده از این نوع درب‌ها صرفه جویی در وقت و هزینه محسوب می شوند.

با استفاده از این نوع درب‌ها می توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی داشت چرا که از ورود و خروج هوای گرم یا سرد جلوگیری می کند. بسیاری از این درب‌ها عایق صدا هستند و برای مکان های شلوغ و پر سر و صدا یک گزینه عالی محسوب می‌شوند.

امنیت این درب‌ها نیز نسبت به درب‌های معمولی بسیار بیشتر است و مدیریت روی رفت و آمدها در مکان های شلوغ می تواند با دقت بیشتری انجام گیرد.

این درب‌ها را می توان با توجه به کارایی که دارند حتی در فضاهای بسیار کوچک مورد استفاده قرار داد و نصب آسانی داشته و نیاز به فضای زیادی جهت اجرا ندارد، ضمن این که می توانید آن را در ابعاد دلخواه سفارش دهید.

یکی دیگر از ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای گردان قابلیت شستشوی آنها است، شستشوی درب اتوماتیک باعث صدمه دیدن قطعات الکترونیکی آن نمی شود، همچنین تنوع طرح و رنگ در این نوع درب‌ها بسیاری بیشتر درب‌های سنتی است.

اگرچه سیستم و مکانیسم کارایی این درب‌ها کاملا الکترونیکی است اما در صورت قطع برق می‌توان به صورت دستی آنها را باز و بسته کرد.

جنس بدنه انواع سیستم‌ های درب اتوماتیک نیز مقاومت خوبی در برابر زنگ زدگی، خوردگی اسیدی و بازی و شرایط آب و هوایی مختلف دارد.

نکات مهم در خرید درب اتوماتیک

برای خرید درب اتوماتیک اجزای آن را در نظر بگیرید.مهمترین اجزای درب‌های هوشمند موتور آن است که در زمان خرید درب اتوماتیک باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشید. استاندارد بودن موتور، قطعات جانبی و همچنین متریال تولیدی درب اتوماتیک تضمین کننده کیفیت بالای این نوع درب است و می تواند طول عمر مفید درب و کارایی آن را بالاتر ببرد.

سنسورهای دقیق و با کیفیت نیز باعث می‌شوند کارایی درب بالاتر بوده و مانع از برخورد درب اتوماتیک با هر نوع مانع و انسان و بروز خسارات در این زمینه می شود. بنابراین استفاده از درب‌های اتوماتیک به عنوان درب پارکینگ یا درب ورودی مکان‌های پر رفت و آمد بهترین گزینه استفاده از این درب‌ها است. برای خرید درب اتوماتیک باید به قیمت درب اتوماتیک نیز توجه کرد که با توجه به نوع درب، کارایی آن، جنس و همچنین ابعاد آن مشخص خواهد شد.

بتیس بزرگترین مجری درب اتوماتیک با سال ها تجربه شما را در خرید درب اتوماتیک راهنمایی می کنند.

برای خرید در اتوماتیک می توانبد ابتدا مطالب را مطالعه و سپس بین انواع بهترین در اتوماتیک، مناسب ترین در اتوماتیک را برای مکان مورد نظر انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر:برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت درب کرکره ای پارکینگ به این صفحه مراجعه کنید.مطالعه بیشتر