بررسی و آشنایی با انواع سیستم اینترکام و پیجینگ

امروزه همگام با پیشرفت چشمگیر صنعت و گسترش احداث مراکز صنعتی ، کارخانه ها ، ادارات و .... به منظور حصول هماهنگی و مدیریت هر چه بهتر در این فضاها نیاز به پخش پیغام ها و اطلاعات و یا اعلام شرایط اضطراری در فضای عمومی مرتفع خواهد شد ، به همین منظور سیستم های اینترکام مانند اینترکام سازمانی روانه بازار شدند.سیستم اینترکام معمولا برای سهولت در ایجاد ارتباط با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مطلب شما را با سیستم اینترکام و کاربرد آن آشنا می کنیم.با ما همراه باشید و اطلاعات لازم برای خرید سیستم اینترکام را کسب کنید.

سیستم اینترکام معمولا برای سهولت در ایجاد ارتباط با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد

سیستم اینترکام چیست؟

سیستم اینترکام در واقع در دسته سیستم هایی قرار می گیرد که از آن برای ارتباط تلفنی استفاده می شود و به وسیله آن به راحتی می توان ارتباط تلفنی برقرار کرد. همچنین با این سیستم می توان با ایستگاه های ارتباطی مختلف ارتباط برقرار کرد و این به آن معناست که با داشتن یک سیستم می توان با یک تا چند سیستم ارتباط داشت و برای استفاده از این امکانات باید حتما ایستگاه های ارتباطی در سطح پلنت را بر روی آن نصب کرد.

از این سیستم بیشتر در مکان هایی که به راحتی امکان ارتباط در آن وجود ندارد مثل ادارات، کارخانجات ها و مراکز صنعتی و... می توان استفاده کرد. برای نمونه با استفاده از این سیستم در این مکان ها می توان یک پیغام را از طرف اپراتور به تمام زیر مجموعه های آن شرکت فرستاد بنابراین با استفاده از سیستم اینترکام می توان به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کرد و برای این مکان ها معمولا در شرایط اضطراری همچنین سیستم هایی لازم می باشد.

روش برقراری و طریقه استفاده از این سیستم به گونه ای است که برای ارتباط باید به سه سیم دسترسی داشته باشیم و اگر بخواهیم تعداد ارتباط های بیشتری برقرار نماییم بهتر است که از نوع دیجیتال این دستگاه ها بهره ببریم. برای این کار یک گوشی باید در میان مسیر راه اندازی و نصب گردد و دیگر گوشی ها با سه سیم به این گوشی مرکزی متصل شوند.

نکته قابل ذکر در خصوص نصب و راه اندازی این سیستم ها این است که اگر قصد نصب گوشی های زیادی را دارید باید از یک تغذیه کمکی بهره برد و برای فاصله ای بیشتر از 10 متر برای نصب از سیم های ضخیم تری استفاده شود.

دستگاه اینترکام

دستگاه اینترکام در انواع و مدل های مختلفی وجود دارد که از آن ها می توان در ادارات، بیمارستان ها، آپارتمان ها، مراکز آموزشی و... استفاده کرد. این دستگاه ها هم قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند و هم می توان آن ها را بر روی میز قرار داد که بر اساس سلیقه هر فرد متفاوت می باشد همچنین هر زمان که خواسته باشید می توان که مکان آن را تغییر داد.

نصب و راه اندازی این دستگاه ها و سیستم اینترکام بسیار راحت می باشد و سیستم پیچیده ای ندارد و کافیست که سیم های آن را به یکدیگر نصب کرده و با زدن دو شاخه اصلی آن به برق آن را راه اندازی نمایید.

طریقه استفاده از این دستگاه ها نیز بسیار راحت است و کلید های مختلفی برای خاموش و روشن کردن دستگاه و یا کم و زیاد کردن صدا و یا دکمه ای برای برقراری تماس و یا ارتباط بر روی آن وجود دارند که به راحتی می توانید با آن کار کنید. همچنین در صورتی استفاده از این دستگاه ها زمانی که صدا بر روی بلندگو است دیگر نیازی به برداشتن گوشی نمی باشد بنابراین کار کردن با این دستگاه ها بسیار راحت می باشد.

سیمی که برای راه اندازی و برقراری ارتباط بین دستگاه ها و گوشی ها کشیده می شود بسیار مهم است و در کیفیت صدا بسیار تاثیرگذار می باشد. بنابراین سیم های استفاده شده بهتر است که از نوع مسی و مرغوب باشند و از سیم های درجه یک استفاده شود. همچنین برای فاصله های بسیار زیاد جنس و نوع سیم بسیار مهم می باشد.

نکته مهم دیگر در مورد سیم کشی دستگاه اینترکام این است که تا حد امکان سیم کشی و کابل های مربوط به آن از کنار وسایل نویز دار رد نشود تا هنگام ارتباط دچار مشکل نشود.سیستم اینترکامفروش اینترکام

فروشگاه ها و مراکز بسیاری در سراسر ایران وجود دارند که سیستم اینترکام را به فروش می رسانند و افراد به راحتی چه به صورت حضوری و چه اینترنتی می توانند محصولات مورد نظر خود را طبق سلیقه و نیاز خود خریداری نمایند.

با توجه به وجود مدل های مختلف این دستگاه در بازار هر یک از آن ها ممکن است قیمت های متفاوتی داشته باشند و عوامل بسیاری در تعیین قیمت آن ها موثر است. برای نمونه باید گفت که این سیستم ها در مدل های بی سیم و با سیم موجود هستند که معمولا مدل بی سیم آن گران تر است اما در واقع نسبت به مدل با سیم آن بسیار مقرون به صرفه تر می باشد و در نیروی انسانی و زیر ساخت ها باعث صرفه جویی می گردد زیرا مدل با سیم به مقدار زیادی کابل و سیم احتیاج دارد که هزینه نصب آن زیاد است و از طرف دیگر نصب آن ممکن است با مشکل رو به رو گردد زیرا باید از دیوار ها و سقف ها عبور کند.

از طرف دیگر با وجود مارک ها و برند های بسیاری که در بازار موجود می باشد هر کدام قیمت های متفاوتی دارند.

نکته مهم دیگر که در هنگام خرید و فروش این محصولات باید به آن دقت شود این است که سیستم خریداری شده باید با آن فضا و مکان مورد نظر تناسب داشته باشد زیرا ممکن بسیاری از موانع مثل دیوار های فلزی باعث ایجاد مشکل در ارتباط شود و صدا با نویز همراه شود و مانع رسیدن صدا گردد.

سیستم اینترکام و پیجینگ

همان طور که گفته شد سیستم اینترکام داخلی بیشتر برای برقراری ارتباطات داخلی مثل مراکز و کارخانجات ها و مراکز آموزشی و... مورد استفاده قرار می گیرد و سیستم پیجینگ نیز برای ارتباطات داخلی بسیاری از صنایع و مراکز با بخش های دیگر می باشد که این ارتباطات می تواند به صورت یک پیغام، هشدار و یا اعلام شرایط اضطراری صورت پذیرد. به طور کلی از این سیستم ها در کنار دیگر سیستم های نظارتی و امنیتی به صورت مکمل استفاده می شود.

سیستم پیجینگ در واقع بسیار به سیستم اینترکام مشابه می باشد و برای برقراری ارتباط به کار برده می شود و شامل یک دستگاه مرکزی و بلندگو های متصل به هم هستند که این بلندگو ها را می توان در بخش های مختلف نصب نمود. تنها تفاوت این سیستم با اینترکام در این است که سیستم پیجینگ ارتباط صوتی یک طرفه می باشد در حالی که در اینترکام این ارتباط دو طرفه می باشد.

پیجینگ ها نیز انواع مختلفی دارند و در یک دسته بندی کلی به دو دسته تقسیم می شوند که عبارت است از: پیجینگ آنالوگ و پیجینگ تحت شبکه.سیستم اینترکام و پیجینگمعرفی انواع دستگاه اینترکام

دستگاه و سیستم اینترکام در انواع مختلفی موجود می باشد که با توجه به پیشرفت تکنولوژی این سیستم ها نیز بسیار مجهز تر شده اند. این سیستم ها در ابتدا فقط به صورت آنالوگ موجود بوده است اما اکنون نوع دیجیتالی آن نیز به بازار آمده است که برخی از آن ها مجهز به دوربین می باشند و می توانند با کامپیوتر و سایر سیستم ها ارتباط برقرار کند.

در تقسیم بندی دیگر سیستم اینترکام به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند که نوع ثابت آن در مکان های ثابت مثل ساختمان ها، مراکز صنعتی و آموزشی و حتی در درون قطار ها و هواپیما ها قابل نصب می باشد و نوع دیگر آن که متحرک می باشد بیشتر برای تیم های خبری، تیم های ورزشی و خبرنگاران و گزارشگران مورد استفاده قرار می گیرد و می توانند این دستگاه ها را در هر جایی با خود حمل و نقل کنند و از آن ها استفاده نمایند و حتی در بسیاری از سالن های سینما، تئاتر و سالن های مربوط به کنسرت و نمایش نیز قابل استفاده می باشد.

سیستم اینترکام امکان برقراری ارتباط تلفنی و انواع ارتباط ها را برای شما فراهم می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم اینترکام با کارشناسان شرکت پیشتازان فن آوری طاها تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

: کاربر مهمان

سیستم اینترکام چیست؟

بتیس : سلام وقت بخیر به کمک سیستم اینترکام می توانید به راحتی ارتباط تلفنی برقرار کنید.در واقع به کمک سیستم اینترکام می توانید با چند سیستم ارتباط داشته باشید.

: کاربر مهمان

به کمک مطلب خوبتون تونستم سیستم اینترکام با کیفیت خریداری کنم.

بتیس : سلام وقت بخیر خداشکر که از دستگاه اینترکام و خرید آن از بتیس راضی هستید.در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد دستگاه اینترکام با کارشناسان ما تماس بگیرید.

: کاربر مهمان

سلام.مطلبتون راجب سیستم اینترکام خیلی خوب بود

محصولات مرتبط
مقالات
image

سیستم های نظارت تصویری TKH Security

نظارت تصویری بخش جدایی ناپذیر از سیستم های امنیتی مدرن را تشکیل می‌دهد، که در محل هایی اعم از فرودگاه ها، مراکز خرید، شرکت ها، ایستگاههای راه آهن، خانه ها و … کاربرد دارد

کامل بخوانید
image

همه چیز در مورد سیستم کنترل تردد هوشمند

گیت های کنترل تردد جهت تسهیل و نظارت و همچنین جلوگیری از ورود افراد متفرقه به اماکن خاص می باشد.

کامل بخوانید
image

سیستم کنترل تردد TESA ASSA ABLOY

TESA ASSA ABLOY برندی اسپانیایی و پیشرو در تولید محصولات قفل و فناوری کنترل دسترسی برای کاربردهای مسکونی و سازمانی می باشد.

کامل بخوانید
پروژه ها
سازمان قطار شهری شیراز
سازمان قطار شهری شیراز

مجموعه بتیس در سال ۱۳۹۱ پس از ارایه طرح و راهکارهای مناسب جهت تامین ایمنی و امنیت در ساختمان مرکزی قطار شهری شیراز ،دپوی واگن ها و تمام ایستگاه های قطارهای شهری موفق به تامین، نصب و راه اندازی حدود...

بیمارستان آتیه
بیمارستان آتیه

بیمارستان آتیه در زمینی به مساحت ۴۳۰۰ متر مربع و زیربنای تقریبی ۲۴۰۰۰ مترمربع با ۱۲ طبقه می باشد. این بیمارستان از ۱۵ بهمن سال ۱۳۷۷ با هدف ارائه خدمات مناسب و سریع در کلیه رشته‌های پزشکی آغاز به کار...

برج میلاد تهران
برج میلاد تهران

مجموعه بتیس در سال ۱۳۸۵ پس از جلسات متعدد با کارفرما ، مشاور و پیمانکار و همچنین ارایه راهکارهای مناسب جهت درب های اتوماتیک پروژه معظم برج میلاد تهران توانست در همان سال قرارداد خرید درب های تمام...

بیمارستان ولیعصر (عج)
بیمارستان ولیعصر (عج)

بیمارستان ولیعصر(عج) واقع در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) می باشد این بیمارستان ، به عنوان یکی از مراکز تحقیقات سرطان تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و زیرمجموعه انستیتوکانسر ایران (قطب علمی...

بیمارستان خیریه سوم شعبان
بیمارستان خیریه سوم شعبان

بیمارستان خیریه سوم شعبان در سال ۱۳۴۸ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع در خیابان ری تهران توسط خیرین خریداری و با کوشش فراوان در سال ۱۳۵۴ به یاری خداوند بزرگ و همت والای افراد خیر به صورت درمانگاه و...