بررسی اینترکام استودیویی

در یک مجموعه ی کاری برای ایجاد ارتباط بین دو طرف از سیستم اینترکام استفاده می شود. سیستم اینترکام استودیویی نیز برای برقراری ارتباط سریع و با کیفیت بین کارگردان و دیگر عوامل برنامه مثل فیلم بردار یا تصویر بردار و نورپرداز و اتاق کنترل و ... مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که کارگردان با استفاده از این نوع اینترکام ها به راحتی می تواند تنها با فشار دادن یک آپشن اقدام به برقراری ارتباط صوتی با دیگر عوامل موجود در صحنه را نماید و تمامی تغییرات ضروری را در روند نورپردازی و یا فیلم برداری را با استفاده از آن در یک خط ارتباطی با کیفیت و خارج از شبکه ی مخابراتی و بدون کوچکترین نویزی به آن ها انتقال دهد.

مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک

در زمان های دور برای وصل کردن دستگاه های اینترکام به هم از تعداد زیادی سیم های ارتباطی به هم استفاده می شد و این ارتباط به شکل آنالوگ صورت می گرفت که کیفیت صدا بسیار پایین و همراه با نویز بود. امروزه با پیشرفت در علم و فن آوری برای انتقال دیتا از بهترین روش ها استفاده می شود که آن چیزی نیست جزء استفاده از شبکه های کامپیوتری و صدا بر بستر آی پی. به این صورت که تمامی شرکت های تولید کننده ی تجهیزات صوتی در دستگاه های خود از این تکنولوژی استفاده می نمایند. استفاده از به روز ترین و مدرن ترین تکنولوژی ها موجب بهبود کیفیت انتقال صدا در اینترکام استودیویی شده و ارتباطی امن و مطمئن را برای مصارف متنوع دیگر نیز فراهم نموده است. اینترکام استودیویی یک اینترکام تحت شبکه بوده و همین امر موجب ایجاد مزایای متنوع مانند قابلیت افزودن تعداد زیادی از کاربران بدون داشتن کوچکترین محدودیت های سیستمی شده است.

بررسی اینترکام مخصوص استودیو

امروزه به دلیل پیشرفت در زمینه ی ارتباطات در بین مراکز صنعتی و اداری و سازمانی و استودیویی برای هماهنگی خیلی بیشتر و مدیریت نمودن فضا نیاز به ایجاد سطح ارتباطی گسترده تر و با کیفیت شده است که بهترین گزینه برای این کار به دلیل سهولت در ایجاد ارتباط با کیفیت اینترکام می باشد. سیستم اینترکام استودیویی این قابلیت را فراهم می کند تا پیغام از طرف اپراتورهای سیستم و یا هر یک از سیستم های زیر مجموعه بر روی همه ی بلندگو ها و اسپیکر هایی که بر روی دستگاه های موجود تعریف شده اند پخش شود. برخی پکیج های اینترکام مخصوص استودیو برای کاربری های استودیویی وجود دارد که در این راستا بهترین گزینه اینترکام استودیویی می باشد که برای کاربری مخصوص استودیو نیاز اصلی ارتباط بین اتاق های فرمان است.

هر اتاق فرمان به یک دستگاه اینترکام استودیویی 10 کلیدی نیاز دارد و برای همین علت باید تعداد آن ها از 10 عدد بیشتر نشود. در صورتی که اگر استودیو ها دارای اتاق کنترل مرکزی صدا و یا اتاق سرور باشد باید برای هر یک از این اتاق ها یک دستگاه اینترکام 10 و حتی 20 کلیدی رک مونت تهیه شود. به صورت کلی پیشنهاد اینترکامی برای کاربری استودیویی با در نظر گرفتن اندازه ی اتاق فرمان در استودیوهای تولید تلویزیونی برای یونیت های اینترکام به شرح زیر است:

یک دستگاه یونیت 20 کلیدی برای کارگردان تلویزیونی و منشی صحنه

یک دستگاه اینترکام 20 کلیدی برای صدابردار

یک دستگاه اینترکام 10 کلیدی برای تنظیمات دوربین و سیستم نور پردازی

یک دستگاه اینترکام 20 کلیدی برای نودال مرکزی

یک دستگاه اینترکام 20 کلیدی برای نودال سیستم اینترکام داخلی 

یک دستگاه اینترکام 10 کلیدی برای اتاق سرور

یک دستگاه یونیم واسط که دارای 8 پورت باشد برای متصل کردن دوربین ها

سیستم اینترکام استودیویی جهت ارتباط مستقیم بین کارگردان و فیلمبردار ها به صورت دو طرفه استفاده می شود.

مطالعه بیشتر: پارکینگ هوشمنداینترکام استودیوییبررسی اینترکام در استودیو ضبط صدا

استفاده از سیستم اینترکام استودیویی دارای برخی مزیت هایی می باشد که به عنوان نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صدا را می توان به صورت شفاف و کاملا با کیفیت دریافت نمود

جهت جلوگیری از ایجاد هر گونه اختلال و نویز, قابلیت نصب هود را دارد

قابلیت استفاده از کلید های شستی و ضامنی را دارد و از همه مهم تر در محیط هایی که از دستکش استفاده می شود برای انجام این کار پدال مخصوص تعبیه شده است.

استفاده از اینترکام ها برای برقراری ارتباط صوتی کاملا خارج از مخابرات بوده و به صورت رایگان برقرار می شود.

قسمتی از ارتباط صوتی در تمامی استودیو ها با استفاده از اینترکام استودیویی به شکل بی سیم های رادیویی در دست اپراتورها و کاربران استفاده می شود. به این صورت که تجهیزات رادیویی که در استودیوها موجود هستند با ایستگاه های ارتباطی در سطح پلنت یکپارچه شده اند و این امکان در آن ها فراهم شده است تا به شکل یک ابزار اینترکام مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از اینترکام در استودیو ضبط شده دارای برخی مزیت های دیگری نیز می باشد. به این صورت که پیاده سازی اینترکام استودیویی با این سیستم منجر به کاهش چشمگیر و صرفه جویی قابل توجه در تجهیزات مورد استفاده می شود . امکان برگزاری کنفرانس تلفنی بین اینترکام استودیویی نیز وجود دارد و موارد زیر از دیگر امکانات اینترکام در استودیو ضبط صدا می باشد:

  • شفاف بودن مکالمه
  • کیفیت صدای بالا
  • امکان اضافه کردن هود های جذب نویز های صوتی
  • امکان اضافه کردن اسپیکر های صدا بلند

استفاده از دکمه های لمسی, غشایی, ضامنی و پدالی برای همه ی شرایط محیطی که نیاز به استفاده از دستکش های کار می باشد.

سیستم های اینترکام استودیویی به صورت کلی جهت سهولت در ارتباطات استودیویی طراحی و اجرا گردیده است که به صورت کلی در دو نوع آنالوگ و دیجیتال در بازار فروش موجود می باشد. سیستم های اینترکام آنالوگ و سیستم های اینترکام دیجیتال دارای برخی تفاوت هایی است به این صورت که به دلیل استفاده ی سیستم های آنالوگ از برخی پروتکل های خاص موجب بروز برخی محدودیت ها برای کاربران شده است. از دیگر نقاط ضعف این سیستم های آنالوگ در این است که قابلیت اتصال آن ها به شبکه ی وای فای و سایر شبکه های بی سیم وجود ندارد. در حالی که سیستم های دیجیتال دارای چنین محدودیت هایی نمی باشد.

برای آشنایی با خرید درب اتوماتیک شیشه ای به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

مقالات
image

بررسی و آشنایی با انواع سیستم اینترکام و پیجینگ

سیستم اینترکام معمولا برای سهولت در ایجاد ارتباط با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد

کامل بخوانید