درب اتوماتیک شیشه ای درب اتوماتیک شیشه ای

سیستم کنترل تردد چیست ؟

سيستم کنترل تردد به معناي مديريت و کنترل تردد يا دستيابي به يک منبع و گرفتن سرويس از آن ميباشد.

این کنترل و نظارت می تواند بصورت آنلاین و یا آفلاین صورت پذیرد .

درب اتوماتیک شیشه ای

 

همچنين اين سيستم وظيفه اعلام خطر را نيز بر عهده دارد.


اعطا يا سلب مجوز دسترسي به منبع سرويس، شامل قفل و يا باز کردن دربها و دنبال کردن مسير ورود و خروج اشخاص مي باشد که مي تواند داخل يک ساختمان، يک محدوده يا طبقه خاصي از آن يا حتي تعدادي از ساختمانهاي وابسته به يک منطقه باشد.

همچنين ميتوان از همين سيستم جهت مديريت دسترسي به ساير سرويسهاي عمومي نظير خدمات عمومي، کاربردهاي مالي و اعتباري، سيستمهاي حضور و غياب و يا رستوران استفاده نمود.

اعلام خطر نيز در اين مورد به معناي فرستادن اخطار از جانب مکانهاي حساسي است که قبلاً تعريف شده اند.

به عنوان مثال طولاني شدن زمان باز ماندن درب مي تواند يکي از مواردي باشد که باعث اعلام خطر و فرستادن پيغام به اتاق کنترل شود.

درب اتوماتیک شیشه ای

بر اساس مطالب ذکر شده سيستم کنترل تردد سيستمي است که وظيفه مديريت و کنترل تردد انساني (يا خودرو) را در يک منطقه بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که در اجرای سیستم کنترل تردد ، میتوان از تجهیزاتی از قبیل درب های اتوماتیک ، راه بند ها ، گیت های کنترل تردد ، آرام بند ها ، استریک برقی ، رادار ها و کارتخوان های مختلف برد کوتاه و بلند ، درب های ضد سرقت و بسیاری دیگر از تجهیزات امنیتی بهره برد و کلیه آنها را تحت کنترل این سیستم بکار گرفت .

استفاده از دوربین های مدار بسته و یکپارچه سازی آنها با سیستم کنترل تردد و همچنین هوشمند سازی دوربین ها برای استفاده در این کار ، امکان پذیر می باشد .

اين سيستم با استفاده از مجموعه اي از سخت افزارها و يک نرم افزار هوشمند دو عملکرد زير را انجام مي دهد :

1) گروهبندي افراد و تعريف محدوديت تردد براي گروهها در بازه هاي زماني از پيش تعيين شده.

2) مانيتورينگ ترددهاي انجام شده و ثبت آنها پس از انجام تردد و نيز اعلان خطر در صورت وجود شرايطي که براي سيستم مجاز نمي باشد.