چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 16:38

درب اتوماتیک ضد حریق

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درب اتوماتیک


یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک ، درب اتوماتیک ضد حریق می باشد که مناسب محیط هایی است که احتمال آتش سوزی درآن زیاد است. معمولا از این درب اتوماتیک برای جلوگیری از گسترش آتش سوزی استفاده می شود در واقع این نوع درب اتوماتیک مانند دیوار های ضد حریق عمل می کند .

یکی از قابلیت های مهم این نوع درب اتوماتیک خودکار بسته شدن درب اتوماتیک است، این نوع درب اتوماتیک باید بعد از ایجاد حریق به وسیله یک ریموت و یا سیستم تشخیص حریق به طور خودکار بسته شود.


از دیگر ویژگی های این نوع درب اتوماتیک می توان به این اشاره کرد که این نوع درب اتوماتیک باید در زمان حریق به درب اتوماتیک خروج اضطراری تبدیل شود و تنها با یک ضربه دست باز شود و پس از عبور دوباره به صورت خودکار بسته می شود. این نوع درب اتوماتیک باید مقاوم در برابر حرارت و گرما باشد تا گرما را به طرف دیگر درب انتقال ندهد و همچنین در برابر دمای بالا مقاوم باشد که خود درب اتوماتیک دچار آتش سوزی نشود و یا حتی در گاهی موارد درب اتوماتیک ذوب نشود.


هدف از تولید درب اتوماتیک ضد حریق این است که درب اتوماتیک به سرعت بسته شود و مانع نفوذ اکسیژن و هوا به منطقه آتش سوزی شود تا آتش به سرعت خاموش شود . امروزه درب اتوماتیک کاربرد های زیادی دارد که از جمله آن می توان به تولید درب اتوماتیک برای مصارف کار در شرایط مختلف از جمله شرایط آزمایشگاهی و درب اتوماتیک ضد اسید و همچنین درب هایی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار در مناطق خاصی درب اتوماتیک را می توان به کاربرد.


درب اتوماتیک ضد حریق امروزه یکی از عوامل مهم در ایمنی ساختمان ها است و باید حتما در ساختمان های پر رفت و آمد و مجتمع های تجاری از درب اتوماتیک ضد حریق استفاده شود تا جان انسان ها حفظ شود و همچنین موسسات بیمه هم تسهیلاتی برای نصب درب اتوماتیک در نظر گرفته اند تا خسارات آتش سوزی را به حداقل برساند.

 

درب اتوماتیک ضد حریق

بازدید 38 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.