چهارشنبه, 24 شهریور 1395 ساعت 16:59

تاریخچه دربهای اتوماتیک

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایده دربهای اتوماتیک مربوط به 2000 سال قبل در یونان میباشد. هرون دانشمند یونانی که اختراعت و ایده های جالبی داشته است یکی از اختراعات مهم او درب اتوماتیک است که او دریافته بود که با استفاده از آتش معبد می توان با فشار حاصل از تبخیر آب در ظرف های برنجی و پمپاژ آب به ظرفي ديگر وزنه اي را که به وسيله طناب و قرقره به درب معبد متصل است فعال نمود ، او استفاده ازدرب هاي اتوماتيک را براي تمام درب هاي اصلي شهر مطرح کرده بود .
اما درب هاي اتوماتيک به سبک امروزي از سال ۱۹۵۴ ميلادي وقتي که لي هيت و دي هورتن آمريکائي اقدام به ساخت درب اتوماتيکي با استفاده از سيستم هيدروليک کردند به وجود آمدند .
چند سال بعد در دهه هفتاد ميلادي يک دانش آموز اهل اوهايودر آمريکا از اين تکنولوژي براي توليد درب هاي اتوماتيک بهره برد ، او توانست با آگهي دادن در يک روزنامه محلي و فروش چندين دستگاه درب اتوماتيک شروع به کار اولين شرکت تخصصي درب هاي اتوماتيک را رقم زند. درب اتوماتيک لولائي نيز در همين دهه به خواست يک معلول جسمي از يک مهندس مکانيک براي اتوماتيک کردن درب آپارتمانش اختراع شد ، او با استفاده از يک بازوي هيدروليکي ساده توانست اين کار را انجام دهد اين تکنيک هنوز براي درب هاي اتوماتيک مورد استفاده قرار مي گيرد . نقص کلي سيستم هيدروليک هزينه بسيار زياد براي ساخت و تعمير و نگهداري آن بود که درب هاي اتوماتيک را در زمره کالاهاي لوکس قرار ميداد.
با گسترش استفاده از موتورهاي الکترومکانيک اين تکنولوژي در درب هاي اتوماتيک و همچنين کرکره هاي اتوماتيک مورد استفاده قرار گرفت و باعث پيشرفت روز افزون آن و تبديل شدن درب هاي اتوماتيک به يک صنعت شد تا جائي که امروزه درب هاي اتوماتيک يکي ملزومات مهم ساختمان ها هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای

بازدید 188 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.