چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 14:15

اهمیت استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درب اتوماتیک شیشه ای انواع گوناگونی دارد که هر یک از آنها بسته به نحوه عملکرد و میزان امنیتی که برای مکان مورد نظر به وجود می آورند از اهمیت خاصی برخوردارند.
درب اتوماتیک شیشه ای از لحاظ نحوه عملکرد و کاری که انجام می دهند به پنج گروه مجزا تقسیم می شوند.
گروه نخست دربهای اتوماتیک شیشه ای امنیتی می باشند که برای نمونه می توان به درب اتوماتیک شیشه ای مراکز نظامی و یا اماکن خاص همچون آزمایشگاه ها و همچنین آشیانه های پرواز اشاره نمود. در واقع هدف از استفاده از این درب ها بیشتر به دلیل جنبه امنیتی آنهاست تا جوانب دیگر همچون آسایش و زیبایی.
گروه دوم درب اتوماتیک شیشه ای رفاهی می باشد که وظیفه فراهم کردن آسایش و رفاه را برای عموم بر عهده دارند. به عنوان مثال دربهای اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده در پارکینگ منازل، درب اتوماتیک شیشه ای بیمارستان ها و غیره را می توان نام برد.
گروه سوم دربهای اتوماتیک ای هستند که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند و از اتلاف آن جلوگیری می نمایند. نمونه هایی از این دربهای اتوماتیک شیشه ای در هتل ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.
گروه بعدی درب اتوماتیک ای هستند که بیشتر جنبه بهداشتی دارند تا امنیتی و رفاهی. در واقع وظیفه اصلی این دربهای اتوماتیک جلوگیری از ایجاد آلودگی های گوناگون در اثر تماس دست و غیره می باشند. این نوع درب اتوماتیک شیشه ای بیشتر در محیط هایی که جنبه پزشکی دارند از جمله در آزمایشگاه ها و یا به عنوان درب ورودی اتاق عمل ها مورد استفاده قرار می گیرند.
گروه آخری که باید مورد معرفی قرار گیرد درب اتوماتیک هستند که جاگزین نیروی انسانی می شوند و به اتوماسیون محل مورد نظر کمک به سزایی می نمایند.
در واقع این دربهای اتوماتیک جنبه رفاهی هم دارند و باعث افزایش سرعت عملکرد نیز می شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

بازدید 225 بار

40 نظرها

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.