دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه نمونه ای کاربردی از دوربین های مدار بسته بوده که برای ارسال داده از پروتکل های شبکه استفاده می کند. امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته در میان جوامع مختلف با استقبال خوبی روبرو شده است. زیرا بهره گیری از دوربین های مدار بسته می تواند امنیت قابل توجهی را برای محل کسب و کار به ارمغان آورد. در اغلب کسب و کار ها امنیت به عنوان یکی از مهم ترین موضوعاتی بوده که باید به آن توجه ویژه ای شود. به همین منظور نیاز است از مناسب ترین روش های موجود جهت افزایش ضریب امنیت محل کسب و کار استفاده شود. دوربین مدار بسته تحت شبکه به عنوان یکی از ابزار های حفاظتی ایده آل شناخته می شود. به این علت که در طراحی این نوع دوربین از تکنولوژی و ابزار های حرفه ای استفاده شده است؛ این امر میزان کارایی و عملکرد دوربین های مدار بسته تحت شبکه را تا حد قابل قبولی افزایش داده است. برای آگاهی بیشتر لازم است بدانید، دوربین های مدار بسته تحت شبکه دارای یک کامپیوتر کوچک هستند. این کامپیوتر اطلاعات دریافتی توسط دوربین را در کمترین زمان ممکن به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می کند. البته وجود این قابلیت در دوربین مدار بسته تحت شبکه کمی در هزینه تهیه این دوربین تاثیرگذار بوده است. اما به طور کلی استفاده از دوربین های تحت شبکه گزینه مناسب‌تری نسبت به نمونه های دیگر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت پیشتازان فناوری طاها همراه باشید ما شما را راهنمایی می کنیم.

کار دوربین مداربسته تحت شبکه

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان گردید دوربین های مدار بسته تحت شبکه جزو بهترین دوربین های موجود در بازار هستند. این دوربین ها به علت ویژگی های سخت افزاری منحصر به فردی که دارند شرایط مناسبی را برای استفاده فراهم خواهند کرد. اما ممکن است این سوال ایجاد شود که نحوه کار کردن دوربین مدار بسته تحت شبکه به چه صورت خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال لازم است بدانید دوربین های مدار بسته تحت شبکه از عملکرد مناسبی برخوردار هستند. در دوربین های مدار بسته تحت شبکه تمامی اطلاعات دریافت شده در قسمت حافظه دوربین ذخیره می شود. به عبارتی دیگر، هر دوربین مدار بسته تحت شبکه دارای یک حافظه مجزا جهت ذخیره سازی اطلاعات در مواقع ضروری است. به عنوان مثال در هنگام قطع ارتباط دوربین با سرور، تمامی اطلاعات دریافت شده در آن بازه زمانی در حافظه دوربین ذخیره می شود. همچنین این دوربین برای انتقال اطلاعات از یک IP آدرس مجزا استفاده می کند. این موضوع سبب شده تا دوربین های مدار بسته تحت شبکه شباهت زیادی به دستگاه های فعال در شبکه مانند مودم های اینترنت و ... داشته باشند. علاوه بر آن، اتصال و انتقال اطلاعات در دوربین مدار بسته تحت شبکه به کمک یک کابل در امتداد شبکه اینترنت داخلی صورت می گیرد. بهتر است بدانید هر یک از دوربین های مدار بسته تحت شبکه دارای یک رابط کاربری مخصوص هستند. این موضوع استفاده و مدیریت این دوربین ها را به امری ساده تبدیل می کند. ناگفته نماند که دوربین های مدار بسته تحت شبکه ویدیو ها را به کمک CAT5 یا CAT6 منتقل می نمایند.دوربین مدار بسته تحت شبکهیک سیستم مدار بسته تحت شبکه دارای چه اجزایی است؟

یک سیستم مدار بسته تحت شبکه از اجزای گوناگونی تشکیل می شود که هر یک از این اجزا وظایف خاصی را ایفا می کنند. از جمله قطعات تشکیل دهنده سیستم مدار بسته تحت شبکه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دستگاه ضبط کننده NVR

سوئیچ شبکه

هارد دیسک

منبع تغذیه

کابل شبکه

کابل برق

نکته: دستگاه ضبط تصویر دیجیتال در میان موارد ذکر شده در خصوص اجزای تشکیل دهنده سیستم مدار بسته تحت شبکه، نقش هسته مرکزی را ایفا می کند. به عبارتی این دستگاه تمامی اطلاعات را از دوربین دریافت کرده و آن ها را در هارد دیسک ذخیره می کند. در نهایت اطلاعات پس از پردازش در یک نمایشگر به نمایش در می آیند.

تفاوت های دوربین مدار بسته تحت شبکه با سایر دوربین ها

دوربین مدار بسته تحت شبکه در مقایسه با نمونه های دیگر دارای تفاوت زیادی می باشد. به همین منظور برخی از تفاوت های قابل ذکر این دوربین شامل موارد زیر می باشند.

دوربین تحت شبکه دارای کیفیت نمایش تصویر بالا می باشد

دوربین تحت شبکه دارای یک ساختار پیشرفته برای ضبط ویدیو است

دوربین تحت شبکه دارای قابلیت ذخیره سازی ویدیو در حافظه SD Card می باشد (در مواقع قطع شدن ارتباط با سرور)

دوربین تحت شبکه دارای قابلیت انتخاب یک جسم یا حرکت خاص است

و...

مزایای استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه به علت طراحی منحصر به فردی که دارند مزایای قابل قبولی را ارائه می دهند. این امر سبب شده تا استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه با استقبال خوبی روبرو شود. به همین منظور برخی از مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه عبارتند از :

انتقال اطلاعات با استفاده از شبکه داخلی یا اینترنت

امکان انتقال صدای دو طرفه به وسیله شبکه

برخورداری از قابلیت استفاده از دوربین همانند یک تلفن همراه

امکان استفاده از شبکه های Wifi اینترنت و همچنین شبکه های موبایل

برخورداری از هوش مصنوعی قوی

امکان شناسایی افراد به وسیله سیستم هوشمند

امنیت بسیار بالا در هنگام انتقال اطلاعات

این موارد تنها بخشی از مزایای استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه است؛ همچنین به کمک دوربین مدار بسته تحت شبکه می توان ضریب امنیت محل کسب و کار خود را تا حد قابل قبولی افزایش داد.دوربین مدار بسته تحت شبکهنتیجه گیری پایانی

با توضیحات ارائه شده در این مطلب می توان این گونه نتیجه گرفت که دوربین مدار بسته تحت شبکه گزینه ایده آلی جهت استفاده هستند. البته تهیه این دوربین در مقایسه با سایر دوربین ها نیازمند به صرف هزینه بیشتری خواهد بود. زیرا قطعات و سیستم کاری دوربین مدار بسته تحت شبکه پیشرفته‌تر از نمونه های دیگر است. بنابراین اگر به دنبال استفاده از یک سیستم نظارت تصویر حرفه ای هستید، نمونه تحت شبکه آن گزینه مناسبی خواهد بود.


در این مطلب دوربین مدار بسته تحت شبکه را به شما معرفی کردیم تا شما راحت تر بتوانید خرید کنید.

مطالعه بیشتر