اینترکام صنعتی چیست؟

داشتن ارتباطات برای هماهنگی و مدیریت کردن بهتر در مراکز صنعتی و اداری اهمیت بسیار زیادی دارد به همین سبب در بسیاری از صنایع و کارخانه ها برای داشتن ارتباطاتی با کیفیت بالا تر و آسان تر از اینترکام صنعتی استفاده می شود. سیستم اینترکام در واقع به سیستمی گفته می شود که برای مکالمه و ارتباط های داخلی تعبیه شده است.

این سیستم را می توان در تمام محیط های صنعتی و یا کارخانه جات نصب کرد و از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد آن استفاده کرد. از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های مثبت سیستم اینترکام صنعتی می توان به ماژولار بودن و داشتن قابلیت برنامه ریزی اشاره کرد. در حقیقت در این سیستم می توان پیغامی را از طرف اپراتور اصلی به تمام و یا چند مورد از سیستم های زیر مجموعه ارسال کرد.

سیستم اینترکام صنعتی به گونه ای طراحی شده است که بتوان آن را به سیستم های ارتباطی دیگر مانند تلفن های اضطراری، سیستم های پیجینگ، سیستم های رادیویی، سیستم های تلفنی و .... متصل کرد و یک سیستم کاملا یکپارچه به وجود آورد. طراحی و ساخت این سیستم به صورت کاملا استاندارد باعث این اتفاق مفید شده است. حتی می توان این سیستم را به شبکه lan متصل کرد و از اتصال آن به مانیتورینگ و پروگرامیگ استفاده کرد.

اجزا سیستم اینترکام

سیستم های اینترکام انواع مختلفی دارد مانند اینترکام سازمانی و از اجزا و قسمت های مختلفی تهیه می شوند. مهم ترین این اجزا به صورت زیر می باشند.

بلندگو، کنسول اپراتور، هود، پایه، کابل، چراغ چشمک زن، کنترل پنل، جعبه تقسیم و ... از مهم ترین اجزای هر سیستم اینترکام می باشند. این اجزا باعث شده اند که بتوان این سیستم را با دیگری سیستم های ارتباطی متمایز کرد.

بسیاری از افراد سوال می پرسند که این سیستم های ارتباطی را در چه مکان هایی می توان استفاده کرد. باید بیان کنیم که کاربرد اینترکام در صنایع و کارخانجات بسیار مهم است. این سیستم را می توان برای مکان های بسیار بزرگ و پیچیده مانند، بیمارستان ها، مکان های نظامی، مکان های اداری، مراکز صنعتی، مکان های عمومی و ... استفاده کرد. اما استفاده ی این سیستم ها در مکان های بزرگ به این معنی نیست که نمی توان از آن ها در مکان های کوچک استفاده کرد. از اینترکام صنعتی حتی می توان در مکان های کوچک مانند ساختمان ها و منازل نیز استفاده کرد. به طور مثال آیفون های تصویری و صوتی یکی از انواع سیستم های اینترکام می باشند.

پارکینگ هوشمند از دیگر محصولات برای هوشمندسازی سازمان شما می باشد.

کاربرد سیستم اینترکام صنعتی

اینترکام با توجه به کارکردی که دارد در نمونه ها و انواع مختلفی ساخته شده است. مهم ترین و اصلی ترین آن ها به صورت زیر می باشند.

سیستم اینترکام صنعتی صوتی با داشتن قابلیت تماس فوری و اضطراری

سیستم اینترکام صنعتی صوتی با قابلیت داشتن کیبورد برای انجام شماره گیری

سیستم اینترکام صنعتی تصویری که جدیدترین و بروز ترین نمونه ی آن می باشد.

از این سیستم ها می توان به عنوان دستگاه کنترل، آیفون درب ها، احضار کننده ی پرستاران، گوشی تلفن، تلفن اضطراری، پیج کردن و ... استفاده کرد. این کاربرد ها، تنها برخی از مهم ترین کاربرد های مهم این سیستم می باشد.

برای آشنایی با درب اتوماتیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.


اینترکام صنعتی
مهم ترین مزایای سیستم اینترکام صنعتی

به دلیل نقش مهم و اساسی ارتباطات در صنایع و اداره های بزرگ، توجه زیادی به سیستم های ارتباطی شده است. سیستم اینترکام صنعتی یکی از بهترین و کامل ترین سیستم های ارتباطی می باشد که دارای ویژگی ها و مزایا بیشماری است. این مزایا و ویژگی ها باعث شده است که استقبال زیادی از آن بشود. مهم ترین این ویژگی ها و مزایا به صورت زیر می باشند.

تعیین اولویت

یکی از مهم ترین و خاص ترین مزایای این سیستم، قابلیت ایجاد اولویت می باشد. شما با این سیستم ارتباطی می توانید اولویت بندی کنید. به طور مثال می تواند به شما این اجازه را بدهد که ارتباط خود را با یک برقرار کرده و با خط های دو و سه قطع کنید.

داشتن قابلیت های بسیار

این سیستم ها نسبت به موارد مشابه، قابلیت های بسیار زیادی دارند. از مهم ترین این قابلیت ها می توان به کیفیت صدای بالا، داشتن دکمه های لمسی، شفاف بودن مکالمه، داشتن دکمه های پدالی و ضامنی و ... اشاره کرد. یکی از مهم ترین قابلیت های این سیستم داشتن کلید ها و دکمه های ضامنی و پدالی است. این کلید ها باعث می شود که اگر افراد دستکش داشته باشند بتوانند با استفاده از پا، وظیفه ی خود را انجام دهند.

صرفه جویی در هزینه

یکی دیگر از مزیت های این سیستم ، صرفه جویی در هزینه و زمان می باشد. با سیستم اینترکام صنعتی شما شما تجهیزات کمتری استفاده می کنید و به تبع آن، هزینه ی کمتری را نیز پرداخت می کنید. علاوه بر آن با این سیستم شما می توانید در کمترین زمان با ایستگاه مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید به همین سبب صرفه جویی در زمان را نیز خواهید داشت.

ایجاد یکپارچگی با بیسیم رادیویی

با این سیستم شما می توانید بخشی از ارتباطات خود را به صورت بیسیم های رادیویی انجام دهید. با این بیسیم ها، شما به صورت یکپارچه با تمام ایستگاه ها ارتباط خواهید داشت.

تشکیل کنفرانس تلفنی

یکی از مهم ترین مزایای این سیستم، قابلیت تشکیل کنفرانس تلفنی می باشد. شما می توانید با سیستم اینترکام صنعتی به راحتی با تمام ایستگاه های موجود ارتباط تلفنی برقرار کنید.

اینترکام صنعتی و پیجینگ

سیستم اینترکام صنعتی و پیجینگ کارکرد بسیار مشابهی با هم دارند اما با این وجود تفاوت هایی نیز بین این دو سیستم قابل مشاهده است. یکی از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت های این دو سیستم این است که در سیستم پیجینگ، ارتباط تنها یک طرفه است اما در سیستم اینترکام صنعتی ارتباط دو طرفه می باشد. این ویژگی خاص باعث شده است که ارتباطات در تمام صنایع به صورت بهتر و کامل تری وجود داشته باشد.

در واقع سیستم پیجینگ تنها از آمپلی فایر ها، ملکیر و بلندگو ها تشکیل شده است. تمام این تجهیزات برای ارسال پیام به صورت یک طرفه تعبیه شده اند. بهتر است این سیستم صوتی و ارتباطی در کنار دیگر سیستم های ارتباطی مانند سیستم اینترکام صنعتی به عنوان سیستم اینترکام داخلی به کار گرفته شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

مقالات