اینترکام سازمانی چیست؟

در گذشته برای ایجاد ارتباط دو طرفه در بین افراد یک سازمان از سیستم های قدیمی اینترکام استفاده می شد به این صورت که با وصل کردن دستگاه اینترکام سازمانی به تعداد زیادی سیم های ارتباطی به شکل آنالوگ موجب ایجاد یک ارتباط صوتی ضعیف با کیفیت بسیار پایین به همراه نویز می شدند. ولی هم اکنون برای انتقال دیتا از شبکه های کامپیوتری و صدا در بستر آی پی استفاده می کنند که با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها و فناوری ها کیفیت انتقال صدا را روز به روز بهبود بخشیده است و ارتباطی بسیار امن و با کیفیت را فراهم نموده است. در حال حاضر به دلیل پیشرفت در تکنولوژی و فناوری روش های متفاوت و راهبردی برای برقراری ارتباط و پیشبرد انواع تعاملات سازمانی وجود دارد یکی از این روش ها سیستم اینترکام سازمانی است. در این راستا سامانه ای که کاربرد آن در جهت ایجاد ارتباط ها و مکالمات داخلی است سیستم اینترکام نام دارد.

این سیستم را می توان در انواع محیط های صنعتی و تجاری نصب نمود. سیستم اینترکام سازمانی به مدیران این امکان را می دهد تا در محیط کار در فاصله و اندازه ی تعیین شده و مشخص به راحتی بتواند با همه ی کارمندان و کارکنان خود به شکل کنفرانسی در ارتباط باشند. اینترکام سازمانی کاملا مستقل از شبکه ی مخابرات سراسری عمل می کند و می تواند موجب ایجاد یک ارتباط پایدار و رایگان و سریع تر شود. اینترکام سازمانی برای اطلاع رسانی و مدیریت و سرعت بخشیدن به کارها و ایجاد برقراری ارتباط صوتی دو طرفه طراحی شده است و این سیستم به اعضای یک سازمان کمک می کند تا به راحتی بتوانند بین کارکنان یک ارتباط با کیفیت و امن را برقرار نمایند. همین امر موجب می شود تا در یک سازمان و شرکت ارتباط صوتی به صورت با کیفیت و امن برقرار شود. اینترکام سازمانی دارای هیچ گونه نویزی نبوده و کیفیت مکالمه های صوتی با استفاده از آن ها ارتقا پیدا کرده است. سیستم ها و اینترکام هایی که در سازمان ها استفاده می شوند در انواع و مدل های گوناگونی است که با در نظر گرفتن کاربردها و ویژگی های آن ها با توجه به متراژ و فضای محیط یکی از آن ها جهت برقراری ارتباط راه اندازی می شود.

برای آشنایی با درب اتوماتیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

اینترکام مخصوص سازمان ها و شرکت ها

امروزه با در نظر گرفتن پیشرفت در زمینه ی علم و فناوری و تکنولوژی و نیاز روزافزون جهت برقراری ارتباط با روش های متعدد و گوناگون انواع تعاملات سازمانی و صنعتی, اینترکام سازمانی که مخصوص برای شرکت ها و سازمان ها هستند, تاثیر شایان به ذکری را در ایجاد و رشد این ارتباطات دارد. اینترکام مخصوص سازمان ها و شرکت ها یکی از انواع روش های برقراری و ایجاد ارتباط در انواع سازمان ها و اماکن عمومی می باشد. به دلیل انعطاف پذیری بالایی که این سیستم ها دارند می توان به راحتی سیستم را توسعه بخشید. برای هوشمند سازی و کنترل و مدیریت لوازم و محیط اطراف سازمان اکثر شرکت ها سعی در استفاده از اینترکام مخصوص سازمان ها و شرکت ها را دارند. به این صورت که به وسیله ی یک سیستم واحد و با استفاده از VOLF می توانند اقدام به این کار نموده و همین امر موجب شده است که اینترکام سازمانی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

یکپارچگی که در بین سیستم های تلفنی و BMS وجود دارد به عنوان یک ارزش افزوده ای است که این امکان و قابلیت را به کاربر می دهد تا به راحتی با استفاده از تلفن همراه و یا به وسیله ی گجت همراه خود اقدام به کنترل دفتر کار و محیط اطراف خود نماید این موضوع سبب شده است که دیگر نیازی به حضور فیزیکی در آن جا نباشد. سیم کشی و نصب اینترکام سازمانی بسیار راحت بوده و برای انجام این کار می توانید از طریق افراد با تجربه و کارشناس در این زمینه استفاده نمایید. یا در غیر این صورت تنها کافی است مطابق با راهنما و دستورالعملی که در دفترچه ی راهنمای آن نوشته است اقدام به نصب و راه اندازی آن نمایید. ولی بهتر است در فضا های وسیع تر برای جلوگیری از ایجاد خطا در ارتباط انجام این کار را به یک فرد ماهر و کاردان بسپارید.

بهترین برندهای درب اتوماتیک توسط بتیس به فروش می رسد.اینترکام سازمانی

اینترکام سازمانی تحت شبکه

اگر بخواهیم در مورد اینترکام سازمانی تحت شبکه ای تعریفی داشته باشیم باید بگوییم که اینترکام سازمانی تحت شبکه در واقع نوعی تلفن است که دارای امکانات بیشتر و تحت شبکه بوده و بدون هدست می باشد. اینترکام سازمانی تحت شبکه دارای کاربردهای زیادی است و موجب سهولت در ارتباطات تلفنی و سرعت بخشیدن به عملکردهای آن ها می شود. اینترکام های تحت شبکه دارای برخی کاربردهایی است که به صورت زیر دسته بندی شده اند:

  • استفاده از آن ها به عنوان دستگاه کنترل
  • استفاده از آن ها به عنوان آیفون برای درب های ورودی
  • تلفن اضطراری
  • کنسول تماس های رومیزی جهت پیج کردن
  • گوشی تلفن بدون هدست

اساس کار اینترکام سازمانی تحت شبکه که سیستم اینترکام داخلی است به راحتی با استفاده از آن در بستر آی پی موجب ایجاد ارتباط داخلی می شود. به این صورت که در محیط ها و سازمان های بزرگ تر و وسیع تر می توان موجب ایجاد کارایی هایی متنوع تر نیز شد. به عنوان نمونه می توان از اینترکام ها برای ایجاد تماس سریع در سازمان ها و دیگر صنایع استفاده نمود که مستلزم تماس های بحران در آن ها وجود دارد. از همه مهم تر وجود ورودی ها و خروجی های کنترلی که در برخی اینترکام های سازمانی تحت شبکه وجود دارد این امکان را به آن ها داده در صورت لزوم موجب اتصال آن ها به سیستم های اتفاء حریق و ارگان های مربوطه و درب باز کن و روشنایی چراغ ها و دیگر نیازمندی هایی کنترلی شود. سیستم اینترکام به عنوان یک محصول کاربردی در محل کار می باشد که داشتن دانش صحیح و احتیاط در استفاده از آن بسیار مهم می باشد چون در صورت ایجاد یک خطای کوچک تمامی ارگان های مربوطه در محل حاضر می شوند.

در این مطلب شما را با اینترکام سازمانی آشنا کردیم در صورت داشتن سوالات بیشتر در مورد خرید اینترکام سازمانی با ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: پارکینگ هوشمند

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.
تجربه و نظر کاربران :

مقالات
image

بررسی و آشنایی با انواع سیستم اینترکام و پیجینگ

سیستم اینترکام معمولا برای سهولت در ایجاد ارتباط با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد

کامل بخوانید